Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Malbork

Poradnik Klienta

Co więc istnieje adblue na stacjach? AdBlue jest więc czystej wartości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Ma wtedy na planu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wykonywany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Prabuty

Z pośród wszystkich płynów koniecznych do transportu jest nietoksyczny, czysty i bezpieczny w użytkowaniu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ruchu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w obecny projekt.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie oraz w który system można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i skorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze dużo. W wybranych krajach np. w Holandii można także skorzystać z automatów wybierających się przy autostradach. Nie wszystkie samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za wąską średnicę wlewu. Wtedy pozostaje nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, aby nie rozlać. Płyn ten jest dobre właściwości korozyjne. Adblue Prabuty

Gdzie ustala się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym jaśniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Otrzymuje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach system ten nie był umieszczany na poziomie projektowania, przez co niebieski korek może osiągać się w drugich miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi wtedy w duży sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do kupowania w wielu sklepach internetowych.

Adblue Prabuty

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi wysoce niska. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i wprowadzamy zapłon. Po kilku sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien myśleć o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą alternatywą jest zakup płynu w sumach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Cena w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić też na produkty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma właśnie taki tenże skład więc nie warto przepłacać.
Adblue Prabuty

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają mniejsze zużycie paliwa o prawie 3-4%, a silniki dobre z zasadą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w duży sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas zachowuje pełną sprawność, co miesza się jeszcze na wyższą cenę podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue oddziałują na pomoc środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Prabuty

Artykuł został opracowany we kooperacji Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments